Garnstudio Drops: Big Merino
DROPS Big Merino on DROPS Merino Extra Fine -langan seuraaja. Lanka on kehrätty extra fine merinovillasta, joka tulee Etelä-Amerikan vapaasti liikkuvista eläimistä. DROPS Big Merino -langan ominaisuuksiin kuuluvat pehmeys, kuohkeus, joustavuus ja tasainen lopputulos, joten se sopii mainiosti kohoneuleisiin ja palmikkoneuleisiin. Lanka on superwash käsitelty, joten se sopii päivittäiseen käyttöön ja voidaan pestä koneessa.
Made in EU
Tällä langalla on Oeko-Tex® sertifikaatti (sertifikaatti numero 25.3.0110), Standard 100, Class I. Tämä tarkoittaa, että lankaa on testattu, että se ei sisällä lainkaan haitallisia kemikaaleja ja että sitä on turvallista käyttää. Class I on korkein taso, eli lanka sopii myös vauvoille (0-3 vuotta).
Sisältö: 100% villaa
Lankaryhmä: C (16 - 19 silmukkaa) / 10 krs
Paino/juoksevuus: 50 g = n. 75 m
Puikot: 5 mm
Neuletiheys: 10 x 10 cm = 17 s x 22 krs
Hienopesu tai Villaohjelma 40 C / Älä käytä huuhteluainetta / Tasokuivaus
Toimituskulut
DB Schenker - Noutopistelähetys - 4,90€
Posti - Postipaketti - 7,90€
Posti - Kotijakelu - 14,90€
Nouto myymälästämme sekä lisätilaukset samaan lähetykseen ovat aina ilmaisia.
Ilmainen toimitus yli 100€:n ostoksille DB Schenker noutopistelähetyksenä!
Lisätilaus
Unohtuiko jotain? Voit täydentää tilaustasi lisätilauksella siihen saakka, kunnes saat meiltä viestin "Tilauksesi on lähetetty". Tämän jälkeen tilaukseen ei voi enää tehdä lisäyksiä tai muutoksia.
Lisätietoja toimituksista ja palautuksista täältä.
Kimmi verkkokaupassa maksaminen on mahdollista kaikkien suomalaisten pankkien verkkomaksupainikkeilla, Visa-, Visa Electron-, Business Eurocard- ja Mastercard-korteilla. Maksun voi suorittaa myös Walley lasku- ja osamaksupalvelun sekä MobilePay maksusovelluksen kautta.
Maksunvälityspalvelun toteuttajana ja maksupalveluntarjoajana toimii Paytrail Oyj (2122839-7) yhteistyössä suomalaisten pankkien ja luottolaitosten kanssa. Paytrail Oyj näkyy maksun saajana tiliotteella tai korttilaskulla ja välittää maksun kauppiaalle.
Valittuanne maksutavan ja siirtyessänne maksamaan tuotteet maksutapahtuma siirtyy valitsemanne pankin, maksusovelluksen tai lasku- ja osamaksupalvelun järjestelmään. Palaathan maksun jälkeen vielä verkkokauppiaan sivulle.
Maksun saajana verkkopankkipainikkeilla maksaessa tiliotteella näkyy Paytrail Oy. Paytrail Oyj (2122839-7) välittää maksun edelleen verkkokauppiaalle.
Walley (entinen Collector) on lasku- ja osamaksupalvelu kaikille yli 20-vuotiaille. Walley tarjoaa kulutonta maksuaikaa seuraavan kuukauden loppuun tai osamaksun valitsemissasi erissä. Lisätietoja palvelusta sekä ehdot Walleyn käytöstä löytyvät täältä.