✔️Nopea toimitus alk. 4,90€ ✔️ILMAINEN toimitus yli 100€ tilauksille
Gütermann: HT2 -tekstiililiima

Gütermann: HT2 -tekstiililiima

7,50 €
sis. 25.5 % ALV
Varastossa 14 kpl
Mallinumero: 613611
Tuotetunniste: 4029394302176

Toimitus 1-4 arkipäivää Ilmainen toimitus yli 100,00 € arvoisille tilauksille

Gütermann HT2 -tekstiililiima liimaa kangasta, neulosta, nahkaa ja PVC-muovia.  

Pakkauskoko 30 g. 

Pesuohje: 40 asteen vesipesu, silitys kahdella pisteellä. 

 

Käyttöohjeet: Lisää liimaa yhdelle pinnalle, anna kuivua 15minuuttia. Yhdistä osat toisiinsa ja silitä tarvittaessa kankaan mukaan 5-10 sekuntia. 

Ohuilla ja joustavilla kankailla suositellaan 5minuutin välikuivumisaikaa. Paksuilla ja jäykillä materiaaleilla 15 minuutin välikuivumisaikaa liimaa lisättynä kummallekin pinnalle. 

Liimauksen poistaminen: Liuota liima asetonilla. Asetonia käyttäessäsi tarkista kankaan värinpitävyys kokeilemalla huomaamattomaan kohtaan. Ei sovellu asetaatille, päällystetyille kankaille tai styroksille.

Englanninkielinen kuvallinen käyttöohje liitteenä. Huom! kuvassa pienempi pakkauskoko.

 

VAROITUS: Helposti syttyvä neste ja höyry. Ärsyttää voimakkaasti silmiä. Saattaa aiheuttaa uneliaisuutta ja huimausta. Säilytä lasten ulottumattomissa. Suojaa lämmöltä, kuumilta pinnoilta, kipinöiltä, avotulelta ja muilta sytytyslähteiltä. Tupakointi kielletty. Tulipalon sattuessa käytä sammuttamiseen kuivasammutusainetta. Varastoi paikassa, jossa on hyvä ilmanvaihto. Säilytä tiiviisti suljettuna viileässä paikassa. Varastoi sisältö/pakkaus kaikkien hävittämistä koskevien paikallisten, alueellisten, kansallisten ja kansainvälisten lakien mukaisesti. Toistuva altistus voi aiheuttaa ihon kuivumista tai halkeilua. Sisältää: bisfenoli-A-epikloorihydriini, reaktiotuote, epoksihartsi (keskimääräinen molekyylipaino <= 700). Voi aiheuttaa allergisen reaktion. Etyyliasetaatti, butanoli.

Toimituskulut

DB Schenker - Noutopistelähetys - 4,90€

Posti - Postipaketti - 7,90€

Posti - Kotijakelu - 14,90€

Nouto myymälästämme sekä lisätilaukset samaan lähetykseen ovat aina ilmaisia. 

Ilmainen toimitus yli 100€:n ostoksille DB Schenker noutopistelähetyksenä!


Lisätilaus

Unohtuiko jotain? Voit täydentää tilaustasi lisätilauksella siihen saakka, kunnes saat meiltä viestin "Tilauksesi on lähetetty". Tämän jälkeen tilaukseen ei voi enää tehdä lisäyksiä tai muutoksia.


Lisätietoja toimituksista ja palautuksista täältä.

Kimmi verkkokaupassa maksaminen on mahdollista kaikkien suomalaisten pankkien verkkomaksupainikkeilla, Visa-, Visa Electron-, Business Eurocard- ja Mastercard-korteilla. Maksun voi suorittaa myös Walley lasku- ja osamaksupalvelun sekä MobilePay maksusovelluksen kautta.

Maksunvälityspalvelun toteuttajana ja maksupalveluntarjoajana toimii Paytrail Oyj (2122839-7) yhteistyössä suomalaisten pankkien ja luottolaitosten kanssa. Paytrail Oyj näkyy maksun saajana tiliotteella tai korttilaskulla ja välittää maksun kauppiaalle.  

Valittuanne maksutavan ja siirtyessänne maksamaan tuotteet maksutapahtuma siirtyy valitsemanne pankin, maksusovelluksen tai lasku- ja osamaksupalvelun järjestelmään. Palaathan maksun jälkeen vielä verkkokauppiaan sivulle. 

Maksun saajana verkkopankkipainikkeilla maksaessa tiliotteella näkyy Paytrail Oy. Paytrail Oyj (2122839-7) välittää maksun edelleen verkkokauppiaalle. 


Walley (entinen Collector) on lasku- ja osamaksupalvelu kaikille yli 20-vuotiaille. Walley tarjoaa kulutonta maksuaikaa seuraavan kuukauden loppuun tai osamaksun valitsemissasi erissä. Lisätietoja palvelusta sekä ehdot Walleyn käytöstä löytyvät täältä.


Nopea toimitus

Pakkaamme verkkokauppatilauksia joka arkipäivä ympäri vuoden.

Asiakaspalvelu

Saat meihin yhteyden aina nopeasti sähköpostitse, puhelimitse, somessa tai yhteydenottolomakkeella.

Toimitustavat

DB Schenker 4,90€. Posti 7,90€. Postin Kotijakelu 14,90€. Ilmainen toimitus yli 100€:n tilauksiin DB Schenkerillä.


Nouto myymälästä

Myymälämme on aina avoinna arkisin 11-18 ja lauantaisin klo 10-15. Suljettu arkipyhinä.